گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > پاسخ دکتر ظریف به نامه تعدادی از هنرمندان، اساتید و حقوق‌دانان درخصوص خانم نرگس کلباسی


  چاپ        ارسال به دوست

پاسخ دکتر ظریف به نامه تعدادی از هنرمندان، اساتید و حقوق‌دانان درخصوص خانم نرگس کلباسی

در پی نامه تعدادی از هنرمندان، اساتید و حقوق‌دانان محترم کشور به آقای دکتر محمد‌ جواد ظریف درخصوص خانم نرگس کلباسی ایرانی نیکوکار در هند که خواهان مساعدت های هرچه بیشتر وزارت امورخارجه درباره وی شده بودند، وزیر امور خارجه پاسخی به شرح زیر خطاب به آنان مرقوم داشت:

 

فرهیختگان گرامی ، حقوقدانان و هنرمندان عزیز!

 

سلام علیکم؛

 

نامه شما در خصوص نگرانی از وضعیت سرکار خانم نرگس کلباسی، بانوی نیکوکار و نوع دوست ایرانی که زندگی خود را وقف کمک به کودکان نیازمند و ایتام هندی کرده را دریافت کردم. همکاران من در بخش های مرتبط وزارت امور خارجه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و سرکنسولگری کشورمان در حیدرآباد، همان گونه که از ابتدای موضوع پیش قدم و پیش رو در کمک به این بانوی گرامی بوده اند، اینک نیز به طور مستمر وضعیت وی را تحت نظر دارند و برای کمک و آزادی هر چه سریع تر ایشان با استفاده از ظرفیت های متعدد دیپلماتیک، کنسولی و حقوقی تلاش می کنند.

همان گونه که اطلاع دارید شخصاً در جریان سفر اخیرم به هند نیز موضوع رسیدگی عادلانه به وضعیت سرکار خانم کلباسی را در مذاکرات با مقامات عالی رتبه هندی مطرح کردم. اطمینان می دهم هدف همه ما رهایی فوری تر ایشان از این مصائب و مشکلات و رسیدگی عادلانه با در نظر گرفتن خدمات خیرخواهانه ایشان به محرومین است. اینجانب از دقت نظر و توجه شما عزیزان به مسؤولیتی که همه ما در قبال هموطنان مان در سراسر جهان داریم تشکر می کنم و حضور آگاهانه تان در صحنه های یاری و خیرخواهی را یاور و پشتیبان دستگاه دیپلماسی کشور می دانم و اطمینان خاطر می دهم که وزارت امور خارجه تا حصول نتیجه مطلوب، مساعی خود را در این زمینه تداوم خواهیم داد.

در پایان مجددا تاکید می نمایم وزارت امور خارجه حمایت از کلیه شهروندان ایرانی مقیم خارج اعم از دانشجویان (بویژه دانشجویان عزیزی که در هند به تحصیل اشتغال داشته و اخیرا دچار مشکلاتی بوده اند)، فرهیختگان، تجار و سایر هموطنان در اقصی نقاط جهان را وظیفه خود می داند و از همه توان و ظرفیت خود برای حمایت از آنان و استیفای حقوق شان استفاده خواهد کرد.

 

با احترام

محمدجواد ظریف

وزیر امور خارجه

 

 


١٦:٠٧ - 1395/10/08    /    شماره : ٤٣١٦٠٧    /    تعداد نمایش : ١٧٩٠اداره کل ارزیابی و نظارت

معرفی دانشکده روابط بین الملل
آموزش دیپلماسی و امور بین الملل در ایران بیش از یک قرن سابقه دارد.
 
معرفی کتابخانه تخصصی سیاست خارجی
در سال 1310 هجري خورشيدي كتابخانه اي اختصاصي در ساختمان مركزي وزارت امورخارجه تاسيس گرديد.
 
معرفی دفترمطالعات سياسی و بين المللی
تحولات سیاست خارجی و تاثیر گسترده و عمیق آن در تمامی ابعاد
 
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران