گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > حضور و سخنرانی وزیر امور خارجه کشورمان در نشست تجاری مشترک ایران و چین


  چاپ        ارسال به دوست

حضور و سخنرانی وزیر امور خارجه کشورمان در نشست تجاری مشترک ایران و چین

دكتر محمد جواد ظريف وزير امور خارجه كشورمان در نشست مشترك  تجاري با حضور كارآفرينان، سرمايه گذاران ، نمايندگان بانك هاي تجاري، شركت هاي فني و حرفه اي ايران و چين بر توسعه روابط اقتصادي و تجاري دو كشور تاكيد كرد.

دكترظريف در این‌نشست روابط ايران و چين را راهبردي خواند افزود: چین و ايران شرکای تجاری قابل اعتمادی برای هم هستند.

محمد جواد ظریف با تشکر ازنمایندگان ایران و چین دربرگزاری این همایش خوب فرصت های سرمایه گذاری درپکن، گفت:روسای دو کشور درسفر تاریخی شی چین پینگ به ایران تصمیم گرفتند که روابط تاریخی خود را با توجه به ظرفیت های موجود به یک اشتراک راهبردی تبدیل کنند.
وی گفت: این نشان دهنده عزم دولت های دو کشور برای تقویت روابط است.موتور توسعه روابط ایران و چین دوستانی هستند که در این جلسه حضور دارند و ما وظیفه داریم که فعالیت های آنان را تسریع بخشیم.
ظریف ادامه داد: اعلام می کنم که ما چین را شریک راهبردی می دانیم. چین دوست ما در شرایط دشوار بود. دوست در شرایط دشوار بهترین دوست است. یقین داریم که روابط دو کشور بهتر از این هم ادامه خواهد یافت.
وزیر امورخارجه اظهارداشت: ایران هم یک شریک مطمئن و امن برای چین است وشما بازاری را در منطقه پیدا نمی کنید که به سودآوری و به امنیت کشور ما برای سرمایه گذاران باشد.
به گفته وی، دراین وضعیت باید دیدگاههای راهبردی دو کشور را هم اضافه کنم که با یک دیدگاه خوب به آینده جهان می نگرند و با سیاست برد - برد به مسائل بین المللی توجه دارند.
 وی  به ابتکار رئیس‌جمهور چین در احیای جاده ابریشم به شکل جدید و روزآمد با عنوان ایجاد « یک کمربند  یک راه »اشاره کرد، گفت: ما به یک آینده بسیار روشن در روابط ایران و چین نگاه می کنیم.
رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: امیدوارم که روابط ایران و چین بهتر شود و با تلاش همکاران ما مشکلاتی همچون بانکی و ویزایی حل شود.
به گفته وی، هیچ سقفی در روابط دو کشور وجود ندارد شما (اشاره به حاضران) هستید که پایه گذار روابط دو کشور و توسعه آن هستید.

 


١١:٥٥ - 1395/09/16    /    شماره : ٤٢٧٥٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٢٨٦اداره کل ارزیابی و نظارت

معرفی دانشکده روابط بین الملل
آموزش دیپلماسی و امور بین الملل در ایران بیش از یک قرن سابقه دارد.
 
معرفی کتابخانه تخصصی سیاست خارجی
در سال 1310 هجري خورشيدي كتابخانه اي اختصاصي در ساختمان مركزي وزارت امورخارجه تاسيس گرديد.
 
معرفی دفترمطالعات سياسی و بين المللی
تحولات سیاست خارجی و تاثیر گسترده و عمیق آن در تمامی ابعاد
 
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران