گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > سخنرانی مهمانپرست در جمع کارکنان نیروی زمینی ارتش


  چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی مهمانپرست در جمع کارکنان نیروی زمینی ارتش

رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت امور خارجه در سخنانی در جمع کارکنان، پزشکان و مسئولان اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی با تبریک دهه فجر و تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی پرشکوه 22 بهمن با نگاهی به وضعیت فعلی کشور و مقایسه آن با وضعیت قبل از پیروزی انقلاب، ایران قبل از 57 را وابسته به حمایت و حضور وابستگان نظامی بالاخص آمریکا و حامی منافع رژیم صهیونیستی در منطقه دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه یکی از دستاوردهای مهم و ارزنده ایران را استقلال دانست و افزود: آمریکا و متحدانش در منطقه با ایجاد اغتشاش، درگیری بین گروه های ملی، مذهبی، فشار سیاسی و در نهایت جنگ تمام تلاش خود را برای براندازی انقلاب اسلامی نو پا انجام دادند، ولی مردم ما برای حفظ ارزشها، استقلال و آزادی خود با سر لوحه قرار دادن فرهنگ شهادت و با رهنمودهای حضرت امام (ره) در مقابل تمام چالشها ایستاد و امسال هم در راهپیمایی شکوهمند 22 بهمن نشان داد که تحریم ها و فشارها بر روی مردم و اتحادشان تأثیری ندارد و ملت ما با قوت و قدرت از ارزشهای انقلاب دفاع می کنند.

رامین مهمان پرست با اشاره به توطئه های قدرتهای بزرگ در منطقه افزود: دشمنان مردم ایران از دوران دفاع مقدس با تجهیز و پشتیبانی صدام و همچنین تحمیل انواع تحریم ها سعی کردند تا بنیان های انقلاب را سست کنند که خوشبختانه این خواست آنها درمقابل اراده فولادین مردم ما موفق نبوده و اکنون با گذشت بیش از سی سال با شکل دیگری از جنگ در قالب جنگ نرم، تحریم های مختلف، ترور و توطئه سعی در ایجاد اختلال در برنامه های جاری کشور را دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه خاطرنشان کرد: ما بهای سنگینی بـرای انقلاب پرداخت کرده ایم، ولی در ازای آن استقلالی را به دست آورده ایم که معدود کشورها از آن بهره مند هستند که همین هم مایه مباهات مردم ما شده است.

وی افزود: دشمنان ایران و ایرانی با فشار اقتصادی و اشکال مختلف تحریم سعی می کنند تا مردم را از وضعیت موجود ناراضی کنند و معتقدیم که اگر ملت ایران صاحب نفوذ و تأثیر گذار نبود این همه فشار بر ما وارد نمی کردند و اکنون ایران به عنوان یک چالش بزرگ برای ابرقدرتها مطرح نمی شد.

وی در ادامه ندای انقلاب اسلامی را ندای آزادی و راهنمای مردم منطقه دانست و گفت: ما به عنوان کشور مقتدر در منطقه حرف ها برای گفتن داریم و برای اینکه به نقطه مطلوب نهایی آرمان انقلاب برسیم و در یک شرایط توسعه یافته و سطح بالای رفاه اجتماعی قرار بگیریم، باید از فشارهای کنونی عبور نمائیم و در همه زمینه ها به خود کفایی برسیم و دشمنان ما هم برای اینکه از پیشرفت جامعه ما جلوگیری کنند، با اشکال مختلف تحریم سعی در ایجاد اختلاف در داخل مردم دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد مسأله فلسطین گفت: ما در دنیای امروز رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسیم و معتقدیم باید مردم فلسطین به سرزمین مادری خودشان بازگردند و کسانی که از کشورهای دیگر آمدند هم به کشورهای خودشان باز گردند و انتخابات آزاد برای تشکیل حکومت انجام شود.

وی درخصوص مساله آمریکا هم افزود: آمریکایی ها بیش از شصت سال رفتار خصمانه نسبت به ملت ما داشته اند و تا الآن هیچ موضوعی برای رابطه با آمریکا در دستور کار هیچ کس نیست. موضوع مذاکره هم با ایجاد رابطه فرق می کند که آن هم شرایط خودش را دارد، به طور مثال ما به عنوان حکومتی تأثیر گذار و صاحب نفوذ در منطقه، برای حل مسائل و مشکلات افغانستان و عراق به درخواست آمریکا وارد مذاکره شدیم و هرگز از موضع ضعف وارد گفتگو و مذاکره نمی شویم و زمانی می توانیم حقوقمان را به دست آوریم و فشارها بر روی ملت کم شود که از موضع اقتدار وارد شویم.

مهمان پرست آینده را درخشان توصیف کرد و افزود: ما باید در داخل کشور مقتدر باشیم و عواملی که اقتدار ایجاد می کند، همان عواملی است که باعث پیروزی انقلاب شده است که باید آن را حفظ کنیم و به هیچ وجه وحدت و انسجام ملی نباید خدشه دار شود و هر کسی به هر شکلی به این وحدت و انسجام خدشه وارد نماید ملت ما به خوبی شرایط را درک می کند و از اطاعت از فرماندهی معظم کل قوا و پایبندی به اصول و نظام هرگز کوتاه نخواهیم آمد.

مهمان پرست در پایان با اشاره به توطئه و فتنه 88 خاطرنشان کرد: مستکبران درفتنه 88 امیدوار بودند که بتوانند بین مردم اختلاف بیاندازند و بخاطر همین هم فشارها را زیاد کرده اند تا در انتخابات سال آینده فتنه جدیدی را شروع کنند ولی با مشارکت پر شور مردم در انتخابات سال آینده همچون راهپیمایی 22 بهمن، گوش به فرمان رهبری و با حمایت قـاطع و مشارکت گسترده مردم و ایستادگی مسئولین قـاطعانه در مقابل دشمنان و خواسته هـای نـاعادلانه شان به جهانیان نشان می دهیم که دولت، مسئولین و مردم با عزت در کنار هم ایستاده اند.


١٠:٢٤ - 1391/12/01    /    شماره : ٢٠١٩٦    /    تعداد نمایش : ١٣٣٢٧اداره کل ارزیابی و نظارت

معرفی دانشکده روابط بین الملل
آموزش دیپلماسی و امور بین الملل در ایران بیش از یک قرن سابقه دارد.
 
معرفی کتابخانه تخصصی سیاست خارجی
در سال 1310 هجري خورشيدي كتابخانه اي اختصاصي در ساختمان مركزي وزارت امورخارجه تاسيس گرديد.
 
معرفی دفترمطالعات سياسی و بين المللی
تحولات سیاست خارجی و تاثیر گسترده و عمیق آن در تمامی ابعاد
 
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران