امروز دوشنبه  ۲۳ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۹/۰۷- ۲۳:۰۱ - مشاهده: ۱۵۹۹

دیدار معاون وزیر خارجه کشورمان با مدیر کل سازمان منع سلاحهای شیمیایی در حاشیه بیست و چهارمین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی

دکتر غلامحسین دهقانی در حاشیه بیست و چهارمین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی با مدیر کل سازمان منع سلاحهای شیمیایی آقای فرناندو آریاس ملاقات کرد.

دکتر غلامحسین دهقانی معاون وزیر خارجه کشورمان در حاشیه بیست و چهارمین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی با مدیر کل سازمان منع سلاحهای شیمیایی آقای فرناندو آریاس ملاقات کرد.
در این ملاقات زمینه‌های ارتقاء همکاری بین سازمان و جمهوری اسلامی ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه معاون وزیر خارجه کشورمان بر ضرورت اجرای غیر تبعیض آمیز کلیه مفاد کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی و رعایت تعهد کشورها در کنوانسیون پیرامون تبادل مواد و تجهیزات شیمیایی برای استفاده‌های صلح آمیز، رفع موانع تجارت بین کشورهای عضو و عدم اعمال تحریم های اقتصادی بین کشورهای عضو تاکید کرد.
وی ضمن اشاره به اقدامات امریکا در توسل به تروریسم اقتصادی علیه کشورمان تاثیرات آن را بر تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز جانبازان شیمیایی و همچنین تهیه مواد اولیه برای تولید برخی داروها تشریح کرد و آن را مغایر با تعهدات این کشور و همچنین دیگر کشورهای عضو کنوانسیون که تحت فشار امریکا از این کشور تبعیت می‌کنند دانست و از دبیر کل خواست ضمن بکارگیری مساعی جمیله خود تعهدات این کشورها را به آنها یادآور شود.
دهقانی همچنین رعایت قاعده اجماع در اتخاذ تصمیمات در سازمانهایی که مربوط به منع سلاح های کشتار جمعی می‌باشند را برجسته نموده و بر نقش راهبردی مدیرکل در تقویت اجماع در سازمان تاکید کرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما