امروز دوشنبه  ۲۳ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۹/۱۷- ۱۶:۳۶ - مشاهده: ۴۸۰۹

دیدار و گفتگوی معاونین وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و گرجستان

معاونین وزرای امور خارجه ایران و گرجستان در جریان سومین دور مشورتهای سیاسی فیمابین، بر توسعه همه جانبه روابط دوکشور تاکید نمودند.

معاونین وزرای امور خارجه ایران و گرجستان در جریان سومین دور مشورتهای سیاسی فیمابین، بر توسعه همه جانبه روابط دوکشور تاکید نمودند.

آقای الکساندر خوتیسیاشویلی معاون وزیر امور خارجه گرجستان که برای شرکت در سومین دور مشورتهای سیاسی دوجانبه ایران و گرجستان به تهران سفر کرده است، روز یکشنبه 17 آذرماه 1398 با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار نمود.
در این دیدار، آقای خوتیسیاشویلی با اشاره به سابقه تاریخی روابط دوکشور، بر آمادگی و علاقه تفلیس برای توسعه همه جانبه مناسبات دوجانبه تاکید نمود.

آقای عراقچی نیز با اشاره به همکاری‌های وسیع دوکشور در سالهای گذشته، مزیت های تزانزیتی گرجستان در زمینه انرژی و کالا را ظرفیت مناسبی برای توسعه همکاری فیمابین دانست.

ایشان با اشاره به مشکلات ایجاد شده ناشی از تحریمهای یکجانبه امریکا علیه ایران تصریح نمود این تحریمها در عین حال می‌توانند فرصتهای جدیدی را نیز برای همکاری‌های دوجانبه ایجاد کنند.
دکتر عراقچی با اشاره به اینکه روابط ایران با همسایگان خود در منطقه، از جمله با گرجستان، از عوامل خارجی تاثیر نمی‌پذیرد، بر لزوم توسعه مستقل مناسبات دوجانبه تاکید کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با اشاره به حضور تعداد قابل توجهی از ایرانیان در گرجستان، بر لزوم حل مشکلات کنسولی و همچنین امضای سریع تر اسناد قضائی بین دوکشور تاکید نمود و اظهار امیدواری کرد که امکان انتقال زندانیان و محکومین دو کشور به زودی فراهم گردد.
دو طرف در این دور از مذاکرات طرفین همچنین در خصوص برجام و مسائل منطقه ای از جمله تحولات در خلیج فارس و آبخازیا تبادل نظر نمودند.
معاون وزیر امور خارجه گرجستان روز گذشته با سفر به اصفهان، از مراکز دیدنی آن شهر نیز بازدید کرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما