امروز دوشنبه  ۲۳ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۱/۲۹- ۱۷:۵۵ - مشاهده: ۱۰۳۲

فرمانده معظم كل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی: دست برادری ارتش و سپاه حركتی زیبا پس از حركت زشت آمریكایی‌ها بود

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم كل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و كارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأكید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریكایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان كردند: هر كاری كه دشمن را عصبانی كند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر كاری كه دشمن را جری و روحیه آن را تقویت كند، اجتناب كنند.


حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم كل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و كارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأكید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریكایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان كردند: هر كاری كه دشمن را عصبانی كند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر كاری كه دشمن را جری و روحیه آن را تقویت كند، اجتناب كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با تبریك روز ارتش و نیروی زمینی به كاركنان خدوم و افتخار آفرین ارتش و خانواده‌های آنان، نیروهای مسلح را از «مظاهر و عناصر قدرت ملی» خواندند و خاطرنشان كردند: البته در بسیاری از كشورها حتی در كشورهای مدعی آزادی و حقوق بشر، نیروهای مسلح عنصر اقتدار دیكتاتورها و برخورد با ملتها هستند، همچنان كه این روزها نمونه‌ی آن در قضیه شنبه‌های پاریس قابل مشاهده است.
رهبر انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح را در منطق اسلام و جمهوری اسلامی، «حصارهایی امن برای ملت» برشمردند و افزودند: نیروهای مسلح در زمان جنگ، در مقابل تهاجم دشمن با دانش، تجربه و فداكاری، سینه سپر و آن را منكوب و وادار به عقب نشینی می‌كنند و در زمان صلح نیز با كارآمدی و آمادگی كامل، مایه اطمینان و آرامش خاطر ملت هستند، و به همین دلیل، دشمنان به دنبال بر هم زدن آرامش مردم از طریق مضطرب نشان دادن نیروهای مسلح هستند.

 

ایشان امدادرسانی ارتش و نیروهای مسلح به مردم در حوادث طبیعی را یك حضور مؤثر و حیاتی خواندند و گفتند: در سیل اخیر، نیروهای مسلح با همه وجود و امكانات در اختیارشان به كمك مردم شتافتند، به طوری كه در استان گلستان، ارتش حتی قبل از حضور ستاد مدیریت بحران، در محل حادثه حاضر شد.
حضرت آیت الله خامنه ای، ثبت تصاویری از خدمات متواضعانه نیروهای ارتش به مردم را موجب ماندگاری این برگ‌های زرین در حافظه تاریخ دانستند و افزودند: اینكه یك سرهنگ ارتش خم شود تا فردی سالخورده با قدم گذاشتن بر دوش او سوار وسیله نقلیه شود، جلوه‌هایی از صداقت ارتش در بیان شعار «ارتش فدای ملت» است.
رهبر انقلاب اسلامی ارتش را به بركت جمهوری اسلامی، ارتشی «مكتبی» و «نمایشگاهی از ارزشهای اسلامی» برشمردند و خاطرنشان كردند: نمونه‌هایی همچون شهیدان بابایی و صیادشیرازی در ارتش وجود دارد كه از لحاظ كارآمدی و در عین حال تعهد، تواضع، فداكاری و گریختن از نام و نشان، قابل ارائه و الگو برای ملت و بلكه امت اسلامی هستند و این روحیه و ارزشها باید روز به روز تقویت شود.
ایشان، ارتشِ امروز را متدین‌تر و كارآمدتر از همیشه برشمردند و گفتند: امروز زمام ارتش در دست نیروهای متدین و انقلابی است، البته افرادی كه همواره عادت به تحقیر ملت و تكریم خائنان را دارند، مدام از «ارتش مدرن رضاخان» دم می زنند، در حالی كه آن ارتش به اصطلاح مدرن، حتی یك روز نتوانست در مقابل هجوم بیگانگان دوام بیاورد، اما ارتش مقتدر جمهوری اسلامی هشت سال در یك جنگ منظم مقاومت و ایستادگی كرد و امروز نیز دانش، تجربه، روحیه، توانایی، تدین و امانتداری ارتش بیش از گذشته و مایه افتخار است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به حضور منطقه‌ای ارتش و نیروهای مسلح و مقابله آنان با فتنه‌های دشمنان، این سؤال را مطرح كردند: اگر ارتش و سپاه در مبارزه با داعش وارد نمی‌شدند، امروز منطقه و كشورهای همسایه ما چه وضعیتی داشت و چه كسانی بر آن حكومت می‌كردند؟
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: البته هر یك از كشورهای درگیر نیز مقابله و اقدامات لازم را انجام دادند اما نقش نیروهای مسلح ایران قابل اغماض نیست و امروز در واقع بركات نیروهای مسلح، علاوه بر ملت ایران، شامل كشورهای دیگر نیز شده است.
فرمانده كل قوا همچنین اتحاد روزافزون نیروهای مسلح را لازم و موجب عصبانیت دشمن دانستند و گفتند: دست برادری دادن ارتش و سپاه، حركتی زیبا پس از حركت زشت آمریكایی‌ها بود.
ایشان تأكید كردند: هر كاری كه دشمن را عصبانی كند، خوب و درست است و در مقابل، هر كاری كه دشمن را جری و روحیه آن را تقویت، و روحیه جبهه خودی را تضعیف كند، بد و ناپسند است و همه باید در سخنان و كارهای خود از آن اجتناب كنند.

 

رهبر انقلاب اسلامی، هدف از سخنان بی‌پایه آمریكایی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را تضعیف روحیه عمومی دانستند و خاطرنشان كردند: آمریكا گرفتار هزاران میلیارد بدهی و گرفتاری‌های متعدد است و با گذشت چند سال از سیل و طوفان در مناطقی مانند كارولینا هنوز نتوانسته‌اند آن مشكلات را رسیدگی و جبران كنند اما برای تضعیف روحیه ملت ایران، یاوه‌سرایی می‌كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای، حضور بی نظیر مردمی در امدادرسانی به سیل زدگان را یكی دیگر از واقعیت‌های جلوی چشم و موجب عصبانیت آمریكایی‌ها برشمردند و افزودند: حركت عظیم و سریع اقشار ملت ایران از ارتش، سپاه و بسیج تا هزاران طلبه و دانشجو برای كمك به سیل زدگان قابل وصف و بیان نیست، اما دشمن به مصلحت نمی‌بیند این عظمت را به زبان بیاورد.
پیش از سخنان فرمانده كل قوا، امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در گزارشی با اشاره به امدادرسانی ۲۱ یگان عمده و تخصصی این نیرو در مناطق سیل‌زده با دستور رهبر انقلاب، گفت: ارتش جمهوری اسلامی‌با حضور مستمر در مرزها، چهره «أَشِدّاءُ عَلَی الكُفّارِ» خود را به رخ دشمنان كشید و همچنین با حضور در كنار مردم در سیل اخیر با محوریت نیروی زمینی، جنبه «رُحَماءُ بَینَهُم» را به منصه ظهور رساند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش، اقدامات اخیر آمریكا علیه سپاه پاسداران را ددمنشانه خواند و تأكید كرد: تا ظهور دولت حق و نابودی استكبار ارتش و سپاه دست در دست یكدیگر خواهند بود و ما نیز همراه با ملت ایران خواهیم گفت كه همه ما پاسداران نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما