امروز دوشنبه  ۲۳ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۲/۰۴- ۱۳:۵۹ - مشاهده: ۱۶۷۰

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از كارگران:دشمنی و توطئه آمریكا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از كارگران صنایع مختلف، كار جهادی و بی‌وقفه را از شرایط مهم رونق تولید و تحقق راهبرد عزت آفرین اقتصاد مقاومتی خواندند و افزودند: دشمن برای به زانو در آوردن ملت ایران بر فشار اقتصادی متمركز شده است اما بداند این ملت هیچگاه به زانو در نمی آید و ضمن استفاده از فرصت تحریم برای رشد و شكوفایی، دشمنی‌های امریكا را بی پاسخ نمی‌گذارد.


حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز هفته كار و كارگر در دیدار هزاران نفر از كارگران صنایع مختلف، كار جهادی و بی‌وقفه را از شرایط مهم رونق تولید و تحقق راهبرد عزت آفرین اقتصاد مقاومتی خواندند و با تأكید بر لزوم رسیدگی به مسائلی همچون امنیت شغلی و مزد و احترام به كارگران افزودند: دشمن برای به زانو در آوردن ملت ایران بر فشار اقتصادی متمركز شده است اما بداند این ملت هیچگاه به زانو در نمی آید و ضمن استفاده از فرصت تحریم برای رشد و شكوفایی، دشمنی‌های امریكا را بی پاسخ نمی‌گذارد.
رهبر انقلاب اسلامی دیدار امسال با كارگران را با توجه به سال «رونق تولید»، دارای اهمیت بیشتری دانستند و با تشبیه كار به بهار به‌عنوان زمینه‌ای برای بروز ظرفیتها و استعدادها گفتند: كار یك ارزش والا است و این موضوع باید به یك فهم عمومی در جامعه تبدیل شود تا جایگاه ارزشمند كارگر نیز شناخته شود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای یكی از عوامل تحقق رونق تولید را كار جهادی و فوق العاده دانستند و افزودند: رونق تولید یكی از اركان اصلی اقتصاد مقاومتی است و اگر اقتصاد مقاومتی محقق شود، تصمیم‌های سردمداران امریكایی و صهیونیستی درباره نفت و مسائل اقتصادیِ دیگر، تأثیرگذار نخواهد بود.
ایشان خاطرنشان كردند: «رونق تولید»، «حمایت از كالای ایرانی»، «تحرك كاری» و «اقتصاد مقاومتی» در واقع زمینه‌ساز عزت ملی و نفوذناپذیری در برابر تصمیم‌های بیگانگان خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی‌با تأكید بر اینكه عزت ملی یكی از اولویت‌ها و مسائل اصلی هر ملتی است، گفتند: ملتها هیچگاه راضی نخواهند شد تا تحت تأثیر و نفوذ تصمیمات دشمنان خود قرار گیرند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به ادعاهای مقامات امریكایی و صهیونیستی افزودند: آنها می‌گویند دشمن نظام جمهوری اسلامی هستیم و با ملت ایران دشمنی نداریم اما دشمنی با جمهوری اسلامی، دشمنی با ملت ایران است زیرا جمهوری اسلامی‌به كمك و مدد مردم برپاست و اگر كمك مردم نبود، جمهوری اسلامی نبود.
ایشان با اشاره به توطئه‌های گوناگون دشمنان ملت ایران در چهل سال گذشته از جمله تمركز بر موضوع كار و كارگر و شكست این تلاشها، تأكید كردند: ملت ایران به‌ویژه كارگران در همه این موارد، بر دهان دشمن زدند و او را مأیوس كردند.
رهبر انقلاب اسلامی‌با تأكید بر اینكه جامعه كارگری از وفادارترین قشرها به جمهوری اسلامی‌بوده و هست، افزودند: مسئولان كشور و سیاست‌سازان و مجریان سیاستها باید قدر جامعه كارگری را بدانند و به مسائل اساسی آنها همچون امنیت شغلی، احترام به كارگر و موضوع دستمزد كارگران توجه صحیح و دقیقی داشته باشند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در همین زمینه گفتند: بعضی خریداران كارخانه‌ها با از بین بردن كارخانه، فروش تجهیزات آن، و تبدیل كردن زمین كارخانه به بُرج، سوءاستفاده می كنند كه همه مسئولان در سه قوه، باید با اینگونه مسائل مقابله جدی كنند.
ایشان واردات بی‌رویه را از دیگر مسائلی برشمردند كه به تولید داخل و كارگر ایرانی ضربه وارد می‌كند و افزودند: در زمینه مقابله با واردات بی‌رویه كالاهای خارجی، مقررات سختی وجود دارد اما این ضوابط باید با قاطعیت اجرا شوند.
رهبر انقلاب اسلامی‌گفتند: تحریمها اگرچه در برخی موارد زمینه‌ساز بروز مشكلات می‌شوند اما اگر با آنها مقابله صحیح و منطقی شود، به نفع كشور خواهد بود زیرا تحریمها موجب تكیه بر توان، ظرفیت و ابتكارهای داخلی خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به توطئه‌های مختلف و ناكام دشمنان در چهل سال اخیر علیه «ملت ایران، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی» تأكید كردند: امریكایی‌ها با تمركز بر مسائل اقتصادی به دنبال به زانو درآوردن ملت ایران هستند اما بدانند این حركت اخیر آنان نیز ناكام می‌ماند و ملت بزرگ و عزیز ایران در مقابل شیطان بزرگ هیچگاه به زانو در نخواهد آمد.
رهبر انقلاب اسلامی درباره تلاش امریكا برای مسدود كردن راههای صادرات نفت ایران افزودند: ملت فعال و مسئولان هوشیار ایران نشان داده اند اگر همت كنند همه بن‌بست‌ها را می‌شكنند و قطعاً این تلاش امریكایی‌ها هم به جایی نمی‌رسد و جمهوری اسلامی هر مقدار لازم داشته باشد و اراده كند، نفت صادر خواهد كرد.
ایشان با یادآوری یك نكته مهم خطاب به دشمنان ملت ایران تأكید كردند: بدانید دشمنی‌های شما بی‌پاسخ نخواهد ماند و ملت ایران، ملتی نیست كه علیه او كار و توطئه كنند و او بنشیند و تماشا كند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در نكته‌ای دیگر در زمینه تشدید فشارهای نفتی امریكا گفتند: كاهش وابستگی به فروش نفت را قدر و نوعی فرصت می‌دانیم و از آن برای تكیه بیشتر بر توانایی‌های داخلی استفاده می‌كنیم.
رهبر انقلاب توانایی‌های ملت ایران و جوانان پرتلاش و خوش استعداد میهن را بسیار فراتر از وضع فعلی خواندند و خاطرنشان كردند: باید فرهنگ كار و تولید و تلاش را ترویج دهیم و روحیه انتظار برای ثروت بادآورده را از بین ببریم و روشهایی شبیه بخت آزمایی را ترویج نكنیم كه دستگاههای مختلف از جمله صدا و سیما باید متوجه این معنا باشند.
ایشان با استناد به آیه شریفه قرآن كریم دستاورد حقیقی انسان را حاصل سعی و تلاش او برشمردند و افزودند: رشد فرد و جامعه در گرو اراده و همت و تلاش است و جوامعی كه در دنیا از لحاظ مادی رشد كرده‌اند، بر اثر همین عوامل بوده است چراكه خداوند وعده داده به كسانی كه برای دنیا هم كار می‌كنند، كمك خواهد كرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، «رفاه ملت» و «رشد اقتصادی، فناوری و علمی» را در كنار «معنویت و پیشرفت اخلاقی»، از اهداف اصلی نظام اسلامی خواندند و خاطرنشان كردند: تحقق این اهداف به كار و تلاش مستمر نیاز دارد.
ایشان گفتند: هدف از بیان گام دوم این بود كه باید با همان انگیزه و همت بلندی كه كشور را از زیر لگد مستكبران خارج كرد به حركت پرشور برای رسیدن به قله‌های بلند پیشرفت و عزت ادامه داد.
رهبر انقلاب، جوانان با انگیزه، تحصیلكرده و پرتلاش را محور دستیابی كشور به آینده روشن دانستند و افزودند: به فضل الهی مجموعه‌های گوناگون و غالباً جوان در سراسر ایران عزیز مشغول فعالیت هستند تا در پرتو حركتی عظیم، ملت ایران به قله‌های رفیع عزت مادی و معنوی برسد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به عصبانیت دشمن از تلاش و یكپارچگی ملت ایران افزودند: در همین بلای طبیعیِ سیل، با وجودی كه كسی ملت را به صحنه دعوت نكرد، مردم همچون سیل به كمك سیل‌زده‌ها رفتند و جوانان از سراسر كشور به كمك مردم و جوانان محلی شتافتند كه این وحدت و همدردی و تلاش ملی، بسیار مهم و نوید دهنده آینده‌ای خوب خواهد بود.
رهبر انقلاب در پایان سخنانشان تأكید كردند: همانگونه كه اخیراً گفته شد، تلاشهای دشمنان آخرین نفسهای دشمنیِ آنان است و دشمنان سر انجام از خصومت علیه ملت ایران خسته خواهند شد اما این ملت از كار و تلاش و پایداری و پیشرفت هیچگاه خسته نخواهد شد.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آقای شریعتمداری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در گزارشی گفت: كنترل واردات، اصلاح سیاستهای مالیاتی، استفاده از منابع بودجه عمومی‌برای بهبود تولید، راه‌اندازی نهضت مهارت‌افزایی، تلاش مضاعف برای بهبود فضای كسب و كار و تشكیل منظم كارگروه‌های رفع موانع تولید از جمله برنامه‌های دولت برای صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما