امروز چهارشنبه  ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۳/۲۷- ۱۵:۴۹ - مشاهده: ۴۲۹

دكتر روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید چین در تهران: ایران آماده توسعه روابط خود با چین در همه حوزه ها است/ تاكید بر تسریع در اجرای توافقات بین دو كشور/ استقبال ایران از سرمایه گذاری و مشاركت چین در طرح های توسعه در كشور

رئیس جمهور با اشاره به روابط بلند مدت و راهبردی ایران و چین، بر ضرورت تسریع در اجرای توافقات بین دو كشور تاكید كرد و اظهارداشت: همكاری های تهران -پكن محدود به هیچ حوزه ای نیست و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد روابط دو كشور را در همه حوزه ها بیش از پیش توسعه دهد.


رئیس جمهور با اشاره به روابط بلند مدت و راهبردی ایران و چین، بر ضرورت تسریع در اجرای توافقات بین دو كشور تاكید كرد و اظهارداشت: همكاری‌های تهران -پكن محدود به هیچ حوزه ای نیست و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد روابط دو كشور را در همه حوزه‌ها بیش از پیش توسعه دهد.

حجت الاسلام والمسلین دكتر حسن روحانی روز دوشنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید چین در تهران، با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه ای برای توسعه روابط با چین قائل است، گفت: دو كشور درباره مسایل منطقه ای و بین المللی اشتراك نظر دارند و این روابط پیوسته و رو به توسعه است.

رئیس جمهور با اشاره به اینكه "حفظ استقلال" برای دو كشور بسیار مهم است، ادامه داد: یكجانبه گرایی مورد مخالفت هر دو كشور و مسیری نادرست و خطرناك برای منطقه و جامعه بین المللی است.

دكتر روحانی با اشاره به حجم بالای سرمایه گذاری و همكاری‌های بین ایران و چین در زمینه‌های مختلف بویژه انرژی، حمل و نقل، راه آهن و ایجاد شهرك های صنعتی، خاطرنشان كرد: در شرایط كنونی، اجرای سهل تر توافقات بین دوكشور اهمیت اساسی دارد.

رئیس جمهور همچنین، ایجاد پروژه "كمر بند - راه" را احیای جاده تاریخی ابریشم عنوان و تاكید كرد: از مشاركت بیشتر چین در توسعه بنادر جنوبی و حمل و نقل در ایران استقبال می كنیم.

دكتر روحانی گفت: جمهوری اسلامی ایران از توسعه زیر ساخت ها برای ادامه روابط راهبردی و پایدار با چین استقبال می كند.

رئیس جمهور با تاكید بر اینكه جمهوری اسلامی ایران، علاقمند به حفظ برجام است، گفت: نقش چین در این باره بسیار مهم است و پكن می‌تواند كمك شایان توجهی برای اجرای تعهدات طرفین برجام كند.

دكتر روحانی با بیان اینكه همكاری دو كشور در حفظ ثبات منطقه اهمیت اساسی دارد، گفت: ایران و چین در كنار هم می‌توانند برای مبارزه كامل و ریشه كنی تروریسم در منطقه و آسیا همكاری كنند.

آقای "چانگ هوآ" سفیر جدید چین در تهران نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور، به سوابق تاریخی روابط گسترده بین دو ملت ایران و چین اشاره كرد و اظهارداشت: چین بدنبال تعمیق روابط راهبردی خود با ایران است.

سفیر چین در تهران با اشاره به اهمیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه، گفت: توسعه و همكاری هر چه بیشتر دو كشور در حوزه‌های فرهنگی، تجاری، انرژی و حمل و نقل سیاست چین است و با اجرای توافقات، اعتماد سیاسی و همكاری بین دو كشور افزایش می یابد.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما