امروز يك شنبه  ۲۴ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۵/۱۷- ۲۱:۵۵ - مشاهده: ۵۵۵

اطلاعیه روابط عمومی وزارت امور خارجه در خصوص مطالب منتشر شده در برنامه «جهان آرا» شبکه افق

اطلاعیه روابط عمومی وزارت امور خارجه در خصوص مطالب منتشر شده در برنامه «جهان آرا» شبکه افق در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ و طرح ادعاهای نادرست در خصوص دلایل تغییر سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیجریه

 روابط عمومی وزارت امور خارجه در خصوص طرح برخی مطالب خلاف واقع در برنامه «جهان آرا» شبکه افق مورخ چهارشنبه ١٦ مرداد، موارد زیر را به اطلاع می رساند:

▪️ادعای تعجب آور یکی از میهمانان برنامه مبنی بر اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران سفیر خود در نیجریه را به علت دفاع از مسلمانان نیجریه تغییر داده است، تکذیب و از طرح چنین ادعایی در این برنامه ابراز تأسف می‌کند.

▪️مراتب تعجب خود را از طرح و تکرار ادعایی که پیش از این از سوی برخی شبکه‌های وابسته به جریان‌های وهابی در غرب آفریقا و در راستای تبلیعات ضد ایرانی مطرح شده، از شبکه ملی جمهوری اسلامی ایران ابراز می‌کنیم.

▪️در راستای تنویر افکار عمومی لازم به توضیح است که سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در نیجریه پس از چهار سال و نیم و در خاتمه ماموریت خود، در خرداد ١٣٩٥ به کشور بازگشت و سفیر فعلی کشورمان نیز از تیرماه ٩٥ در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوجا مستقر می‌باشد.

▪️از مسئولین رسانه ملی کشورمان درخواست می‌شود نظارت دقیقتر و هوشمندانه تری بخصوص بر برنامه‌هایی که به روابط خارجی کشورمان مرتبط است، اعمال نمایند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما