امروز يك شنبه  ۱۷ فروردين ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۷/۱۶- ۱۹:۳۲ - مشاهده: ۷۹۷

دیدار مدیرکل سیاسی وزارت خارجه پرتغال با دکتر عراقچی

آقای کوشتا پریرا مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه پرتغال که به منظور برگزاری دومین نشست مشورت های سیاسی مدیران کل سیاسی وزارت امور خارجه ایران و پرتغال به تهران سفر کرده است، بعد از ظهر امروز سه شنبه 16 مهرماه 1398 با سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه ملاقات نمود.

آقای کوشتا پریرا مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه پرتغال که به منظور برگزاری دومین نشست مشورت های سیاسی مدیران کل سیاسی وزارت امور خارجه ایران و پرتغال به تهران سفر کرده است، بعد از ظهر امروز سه شنبه 16 مهرماه 1398 با سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه ملاقات نمود. در این ملاقات، طرفین در خصوص موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر نمودند.

دکتر عراقچی در این ملاقات ضمن اشاره به روابط 500 ساله ایران و پرتغال، از تعاملات فرهنگی و دانشگاهی دو کشور ابراز رضایت نمود و آن را سرمایه ای برای تعمیق مناسبات اجتماعی و مردمی‌برشمرد. معاون سیاسی وزارت امور خارجه ضمن حساس برشمردن مقطع حاضر، بر لزوم فعال سازی سازوکارهای جدی برای تقویت مناسبات دوجانبه فی مابین تاکید نمود. ایشان ضمن بیان انتظار تهران از طرف های اروپایی برای مقابله با یکجانبه گرایی، از سیاست اروپائیان مبنی بر حفظ برجام بدون پرداخت هرگونه هزینه ای انتقاد کرد و تاکید نمود که وضعیت تنش آلود حال حاضر منطقه خلیج فارس متاثر از سیاست های مداخله جویانه امریکاست و اولویت جمهوری اسلامی ایران تحقق امنیت و ثبات و رونق اقتصادی برای کل منطقه است.

آقای پریرا مدیرکل سیاسی وزارت خارجه پرتغال نیز در این دیدا با ابراز علاقمندی کشورش به تقویت مناسبات دوجانبه با ایران عنوان داشت که اروپا واقعا به دنبال حفظ و تداوم برجام است و پرتغال با سیاست های اتحادیه اروپا در این جهت همسو است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما