امروز يك شنبه  ۱۷ فروردين ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۱/۱۱- ۰۹:۵۷ - مشاهده: ۹۰۵

موسوی: تحریم دکتر صالحی که تنها از سر استیصال صورت می‌گیرد هیچ تاثیری بر پیشرفت برنامه‌های هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت

سخنگوی وزارت امور خارجه با محکومیت این اقدام نابخردانه اظهار داشت: به نظر می رسد مقامات رژیم آمریکا برای انحراف افکار عمومی از تحولات داخلی ناشی از استیضاح ترامپ و نیز شکست زودهنگام طرح به اصطلاح معامله قرن، چنین تحرکات ناشیانه و پوچی را علیه ملت ایران در دستور کار خود قرار داده‌اند.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به تحریم دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی‌کشورمان گفت: بار اول نیست که ایشان در فهرست تحریم های یکجانبه و غیر قانونی قرار می‌گیرد؛ همانطور که بار اول نیست دانشمندان هسته ای ایران هدف کینه توزی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرند. دکتر صالحی شخصیت برجسته علمی و سیاسی کشور است و تحریم ایشان که تنها از سر استیصال صورت می‌گیرد هیچ تاثیری بر پیشرفت برنامه‌های هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت. 


سخنگوی وزارت امور خارجه با محکومیت این اقدام نابخردانه همچنین اظهار داشت: به نظر می رسد مقامات رژیم آمریکا برای انحراف افکار عمومی از تحولات داخلی ناشی از استیضاح ترامپ و نیز شکست زودهنگام طرح به اصطلاح معامله قرن، چنین تحرکات ناشیانه و پوچی را علیه ملت ایران در دستور کار خود قرار داده‌اند. 


موسوی افزود: از یک سو وزیر خارجه این رژیم به لندن رفته و در نشستی با وزیر خارجه انگلیس مجددا مطالبی بی محتوا و تکراری بیان می‌کند و از سویی دیگر نماینده به اصطلاح ویژه شان در حرکتی نمایشی و غیر جذاب مصاحبه ای  بی خاصیت تر برگزار می‌کند؛ غافل از آنکه سیاست فشار حداکثری مدتها است که به بن بست رسیده و حرکت پوینده ایران به سمت استقلال و خودکفایی با چنین‌ اقدامات سخیفی متوقف نخواهد شد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما