امروز پنج شنبه  ۸ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۲/۰۹- ۱۳:۴۳ - مشاهده: ۶۰۵
تعداد بازدید:605 سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 - 13:43
در تماس تلفنی روسای جمهور ایران و آفریقای جنوبی عنوان شد:

تاکید بر همکاری‌های دو کشور و انتقال تجارب در مقابله با ویروس کرونا/ ضرورت همکاری و اتخاذ مواضع مشترک در مجامع بین المللی در حمایت از ملت های مظلوم

روسای جمهور ایران و آفریقای جنوبی روز سه شنبه در گفت و گوی تلفنی ضمن تاکید بر توسعه و تعمیق روابط دو کشور  بویژه روابط تجاری و اقتصادی، انتقال تجربیات و اطلاعات در زمینه مبارزه با ویروس کرونا و همکاری‌های بهداشتی و علمی دو کشور در این زمینه را ضروری خواندند.

دو رئیس جمهور با اشاره به سابقه خوب همکاری‌های اقتصادی  دو کشور ضرورت استفاده از ظرفیت های جدید برای توسعه این همکاری‌ها و اجرای پروژه‌های مشترک را مورد تاکید قرار دادند.

روسای جمهور ایران و آفریقای جنوبی همچنین تقویت همکاری‌های بین المللی برای مقابله با  تحریم های ضد بشری آمریکا و همچنین جنایت های ضد انسانی علیه ملت مظلوم فلسطین و تلاش برای برقراری صلح و آرامش در سوریه و یمن را مورد تاکید قرار دادند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این گفت و کوی تلفنی با اشاره به اقدامات غیر قانونی و غیر انسانی آمریکا علیه ملت ایران ، گفت: در شرایطی که اپیدمی‌بیماری کرونا در جهان را شاهد هستیم و نگاه‌ها باید به سمت روابط با کشورها تغییر یابد ، متاسفانه آمریکا تحریم های غیر قانونی  علیه ملت ایران را تشدید کرده و علاوه بر زیر پا گذاشتن مقررات بین المللی، مقررات بهداشت جهانی را هم نقض کرده و حتی از مبادله کالا در زمینه بهداشتی و درمانی به ایران نیز جلوگیری می‌کند.

دکتر روحانی با اشاره به عضویت آفریقای جنوبی به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت، تاکید کرد: انتظار داریم که در سازمان ملل و مجامع بین المللی بر مخالفت با یکجانبه گرایی آمریکا و تحریم های غیر قانونی این کشور علیه ایران بیش از پیش تاکید کنید.

 رئیس جمهور آفریقای جنوبی نیز در این تماس تلفنی تاکید کرد: ما کاملا از اقدامات ناعالانه و غیر قانونی آمریکا علیه ایران آگاه هستیم و به حمایت از ایران ادامه خواهیم داد.

"سیریل رامافوسا"  تاکید کرد: اکنون زمانی است که باید با یکدیگر علیه دشمن مشترک ( ویروس کرونا) اقدام کنیم و الان زمان مناسبی نیست که با اعمال تحریم ها و افزایش فشار برای ملت ها مشکل ایجاد کنیم.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما