امروز پنج شنبه  ۸ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۲/۲۷- ۱۳:۴۹ - مشاهده: ۸۲۳

دیدار دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور سیاسی با سفیر سوریه در تهران

علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی با عدنان حسن محمود سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران در خصوص آخرین تحولات سوریه و روابط فیمابین دو کشور تبادل نظر کرد.


علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی امروز شنبه با عدنان حسن محمود سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران دیدار کرد و در خصوص آخرین تحولات سوریه و روابط فیمابین دو کشور تبادل نظر کرد. 


دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی در این دیدار با تاکید بر حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از سوریه در مبارزه با تروریسم تصریح نمود که همکاری‌های راهبردی روسیه، سوریه و ایران در راستای مبارزه با پدیده شوم تروریسم و رایزنی‌های جاری سه کشور برای حل سیاسی بحران سوریه، تداوم خواهد یافت. وی همچنین اهمیت تداوم فعالیت ها و همکاری‌های مشترک ایران، روسیه و ترکیه در قالب روند آستانه را مورد تاکید قرار داد. 


علی اصغر خاجی همچنین با اشاره به استمرار تحریم های یکجانبه آمریکا بر علیه ملت سوریه در شرایط سخت بحران سوریه و شیوع بیماری کرونا، بر ضرورت حمایت جامعه بین المللی از مردم سوریه، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی این کشور در چارچوب قوانین بین المللی و مبارزه با تروریسم تاکید کرد. 


سفیر سوریه نیز در این دیدار با اشاره به روابط راهبردی میان دو کشور، اهمیت استمرار رایزنی‌های میان دو کشور در سطوح دوجانبه و منطقه ای را مورد تاکید قرار داد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما