امروز يك شنبه  ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

۱۳۹۹/۱۱/۰۸- ۲۰:۲۳ - مشاهده: ۲۶۹

نشست مشترک رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه

نشست مشترک حقوق بشری با حضور دکتر زهره الهیان، رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه در معاونت کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه برگزار شد.

نشست مشترک حقوق بشری با حضور دکتر زهره الهیان، رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه در معاونت کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه برگزار شد.
سید کاظم سجادی، معاون وزیر خارجه در این جلسه بر ضرورت انسجام و هم افزایی سه قوه و همه دستگاه‌های ذیربط در موضوعات مربوط به منافع ملی و همچنین توجه به تجارب موجود در تدوین قوانین، بر اقدامات اجرایی مناسب توسط نمایندگی‌ها در سطح بین المللی تاکید کرد. وی ضمن اشاره به ضرورت استمرار اینگونه جلسات، آمادگی وزارت امور خارجه را برای شرکت در جلسات مرتبط با مسائل بین المللی و حقوق بشری در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و فراکسیون‌های ذیربط یادآور شد.
در این نشست، همچنین ضرورت بررسی موضوعاتی همچون خلاءهای قانونی در زمینه مبارزه با تروریسم در کشور، حسن اجرای قوانین حقوق بشری و مبارزه با تروریسم و روندسازی و مستندسازی فعالیت های تروریستی و حقوق بشری امریکا و دیگر کشورهای غربی در مجامع بین المللی و نیز لزوم به روز رسانی قوانین مورد تاکید قرار گرفت.
دکتر زهره الهیان نیز ضمن تاکید بر اهمیت پیگیری ابعاد حقوقی و بین المللی ترور شهید سلیمانی و ضرورت پیگیری اجرای قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه آمریکا از سوی وزارت امور خارجه به گفت و گوهای تلفنی با همتایان خود در مجالس کشورهای عراق، پاکستان، سوریه، لبنان و ترکیه در خصوص محکومیت ترور شهید فخری زاده و ضرورت مطالبه مجازات عاملان و آمران ترور اشاره و از هماهنگی‌های وزارتخارجه در این خصوص تشکر نمود.
در ادامه نیز زهرا ارشادی، مدیرکل زنان و حقوق بشر وزارت امور خارجه اقدامات این وزارتخانه در داخل کشور و در مجامع و سازمان‌های بین المللی پیرامون تبیین و تشریح اقدامات تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن شهید سلیمانی را بیان کرد. وی در خصوص اجرای قانون افشای نقض حقوق بشر توسط آمریکا و انگلیس، ضمن اشاره به گزارش مکتوب ارسالی به نهادهای مختلف در این خصوص، بر عزم جدی وزارت امور خارجه در اجرای این قانون با همکاری دیگر نهادهای ذیربط تاکید کرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما