امروز يك شنبه  ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

۱۳۹۹/۱۱/۱۹- ۲۰:۱۶ - مشاهده: ۲۸۹

گفتگو و تبادل نظر مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان با نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن

علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی امروز در محل وزارت امورخارجه با مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن و هییت همراه وی دیدار و گفتگو کرد.

علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی امروز در محل وزارت امورخارجه با مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن و هییت همراه وی دیدار و گفتگو کرد.

دو طرف در این ملاقات درباره مسائل و ابعاد مختلف بحران یمن گفتگو نموده و راه‌های دستیابی به صلح و توقف بحران در این کشور را مورد بررسی قرار دادند.

در این دیدار، خاجی ضمن اشاره به وضعیت اسفناک مردم مقاوم یمن و شرایط بسیار دشواری که بر اثر‌ جنگ و محاصره ظالمانه اقتصادی به آنان تحمیل شده است، خواستار مداخله هر چه بیشتر سازمان ملل متحد و جامعه جهانی برای توقف جنگ و رفع محاصره غیر انسانی شده و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارائه کمکهای انساندوستانه و پزشکی برای مبارزه با کرونا به مردم این کشور اعلام کرد.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه همچنین بر حل بحران یمن از طرق سیاسی، برگزاری گفتگوهای یمنی - یمنی ‌و تشکیل یک حکومت فراگیر در تمامی سرزمین یمن با مشارکت تمامی‌گروهها و احزاب سیاسی در صحنه کشور تاکید نمود.

نماینده ویژه دبیرکل نیز با تاکید بر نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در کمک به برقراری صلح در یمن و منطقه، مساعی سازمان ملل را در برقراری آتش بس، رفع محاصره اقتصادی و از سر گیری گفتگوهای سیاسی در یمن تشریح کرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما