امروز يك شنبه  ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

۱۳۹۹/۱۱/۲۹- ۱۴:۱۲ - مشاهده: ۴۵۲

دیدار و گفتگوی هیات جمهوری اسلامی ایران با هیات صلیب سرخ در سوچی

هیات کشورمان به ریاست علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امورخارجه در امور ویژه سیاسی، در ادامه رایزنی‌های خود با هیات صلیب سرخ به ریاست خانم سارا آوریلاد هماهنگ کننده بخش عملیات صلیب سرخ در خاور نزدیک و میانه دیدار و گفتگو نمود.

هیات کشورمان به ریاست علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امورخارجه در امور ویژه سیاسی که به منظور شرکت در پانزدهمین نشست بین المللی کارشناسان ارشد کشورهای عضو روند آستانه به شهر سوچی روسیه سفر کرده است، در ادامه رایزنی‌های خود امروز با هیات صلیب سرخ به ریاست خانم سارا آوریلاد هماهنگ کننده بخش عملیات صلیب سرخ در خاور نزدیک و میانه دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار، طرفین در خصوص موضوعات بشر دوستانه سوریه از جمله پناهندگان، آوارگان و مفقودین و اسرای سوری، تبادل نظر و گفتگو کردند.

دو طرف همچنین بر لزوم همکاری همه طرف ها در زمینه کمک به حل مشکلات بشردوستانه به خصوص پناهندگان و آوارگان سوری تاکید نمودند‌.

خاجی ضمن ابراز آمادگی کشورمان برای همکاری در جهت ایجاد شرایط مناسب برای تسهیل بازگشت پناهندگان و آوارگان سوری به کشورشان، بر این موضوع که مسائل بشر دوستانه را نباید به اهداف سیاسی منوط کرد، تاکید نمود.

هیات جمهوری اسلامی ایران همچنین بطور جداگانه با هیاتهای سوریه و عراق نیز دیدار و رایزنی کرد .

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما