امروز دوشنبه  ۲۳ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۲/۰۹- ۱۰:۱۲ - مشاهده: ۱۸۰۹

دیدار و گفتگوی عراقچی با خانواده‌های شهدای وزارت امور خارجه به صورت ویدئو کنفرانس

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه از طریق فضای مجازی و به صورت ویدئو کنفرانس با تعدادی از خانواده‌های شهدای وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه از طریق فضای مجازی و به صورت ویدئو کنفرانس با تعدادی از خانواده‌های شهدای وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد. 


در این گفتگوی صمیمانه دکتر عراقچی سال جدید و حلول ماه مبارک رمضان را به خانواده‌های معظم شهدای وزارت امور خارجه تبریک گفت و با ذکر شرایط سخت حاکم بر کشور که تحت تأثیر همزمان تحریم های همه جانبه، فشار حداکثری آمریکا و اپیدمی‌کرونا قرار دارد، حفظ و تقویت روحیه ایثار و شهادت را ضامن موفقیت جمهوری اسلامی در این مصاف نابرابر دانست. وی ابراز اطمینان کرد که دعای خیر شهدا و جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های معزز ایشان بدرقه راه ملت ایران در این راه پر فراز و نشیب خواهد خود. 


آقای  عراقچی با اشاره به اینکه ۴۱ درصد از کارکنان وزارت امور خارجه ایثارگر هستند، گفت: این وزارت در زمان دفاع مقدس و یا در جریان ماموریت های دیپلماتیک،  شهدا و جانبازان زیادی را تقدیم نظام و انقلاب کرده است. 


وی تلاش در جهت ارتقاء جایگاه و منزلت شهدای وزارت امور خارجه در ساختار اداری وزارت امور خارجه را از دغدغه‌های وزیر امور خارجه و دیگر مسئولان این وزارت قلمداد کرد. 


معاون سیاسی وزیر امور خارجه همچنین پیگیری مطالبات و مسائل خانواده‌های شهدا را از جمله اولویت های وزارت امور خارجه دانسته و عنوان کرد که موارد مطرح شده از سوی خانواده‌های معظم شهدا با همکاری و هماهنگی اداره ایثارگران وزارت امور خارجه مورد رسیدگی و پیگیری قرار خواهد گرفت. 


ایشان درخواست خانواده شهدا برای تعیین روزی تحت عنوان روز دیپلمات در تقویم کشور را یک خواسته بحق عنوان کرد و گفت با توجه به مجاهدت دیپلمات های جمهوری اسلامی در عرصه تامین منافع ملی و به شهادت رسیدن تعدادی از آنها در جریان مأموریت های خود، شایسته است روزی تحت عنوان روز دیپلمات تعیین شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما