امروز پنج شنبه  ۸ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۲/۰۸- ۲۰:۱۹ - مشاهده: ۵۴۲
تعداد بازدید:542 دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 - 20:19
در گفت و گوی تلفنی روسای جمهور ایران و کرواسی مطرح شد؛

ضرورت همکاری کشورها در مقابله با ویروس کرونا / اروپا در مقابل اقدامات ضد بشری آمریکا مواضع جدی اتخاذ کند

روسای جمهور ایران و کرواسی روز دوشنبه در یک گفت و گوی تلفنی بر توسعه و تعمیق مناسبات و همکاری‌ها تاکید و بر ضرورت همکاری همه کشورها برای مقابله با ویروس کرونا که تقریبا همه کشورهای دنیا را درگیر کرده است، تاکید کردند.

روسای جمهور ایران و کرواسی همچنین ضمن ابراز همدردی با مردم دو کشور در شرایط سخت درگیری با بیماری کرونا، اشتراک تجربیات و توانمندی‌ها در جهت مقابله با این بیماری را ضروری خواندند.

روسای جمهور دو کشور همچنین در این گفت و گوی تلفنی ضرورت همراهی و یاری همه کشورهای جهان در شرایط سخت امروز و مقابله با رفتارهای یک جانبه گرایانه برخی کشورها را مورد تاکید قرار دادند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، با اشاره به رفتار غیرقانونی، غیرمنطقی و غیر انسانی آمریکا در خروج از برجام و وضع تحریم ها و فشار حداکثری علیه ملت ایران، گفت: تداوم این رفتار اقدامی ضد بشری است و ایران انتظار دارد کشورهای اروپایی با اینگونه رفتارها مقابله کرده و مواضع جدی اتخاذ کنند.

رئیس جمهور کرواسی نیز در این گفت و گوی تلفنی با اشاره به روابط خوب دو کشور و اهمیت توسعه و تعمیق مناسبات با ایران، گفت: ایران به عنوان کشوری با تمدن دیرینه و جایگاه ممتاز در منطقه از اهمیت ویژه ای برای کرواسی برخوردار است .

 "زوران میلانوویچ" اقدام آمریکا در افزایش تحریم و فشار علیه ایران در این شرایط سخت را  غیر انسانی و نادرست خواند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما