امروز دوشنبه  ۲۳ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۹/۱۴- ۱۵:۵۷ - مشاهده: ۴۰۷۶

‎رایزنی ایران و کویت پیرامون تحولات منطقه و ابتکار صلح هرمز

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در ملاقات با خالد جارالله قائم مقام وزارت خارجه کویت بر عزم جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه و تحکیم مناسبات با کشورهای منطقه تاکید کرد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان امروز ۱۴ آذر ۱۳۹۸ در ملاقات با خالد جارالله قائم مقام وزارت خارجه کویت بر عزم جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه و تحکیم مناسبات با کشورهای منطقه تاکید کرد.

عراقچی که به منظور تشریح ابتکار صلح هرمز به کویت سفر کرده است در این دیدار گفت: کشورهای حوزه تنگه هرمز و خلیج فارس با برخورداری از ظرفیت ها و توانمندی‌های خود می‌توانند آینده ای شکوفا و روشن را برای منطقه رقم بزنند.
معاون سیاسی کشورمان افزود: ایران قائل به همکاری دسته جمعی توسط کشورهای منطقه برای تامین امنیت بوده و گفت‌وگو را یگانه راه حل نیل به این همکاری و غلبه بر مشکلات می داند.

عراقچی با تشریح اصول و اهداف پویش صلح هرمز (امید) که از سوی رئیس جمهوری کشورمان در اجلاس اخیر مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارایه شد، گفت: این ابتکار چارچوب مناسبی را برای کشورهای منطقه در جهت تحکیم صلح و ثبات، و ارتقای همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه به وجود می آورد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه برخورد سازنده و ایجابی کشورهای منطقه با ابتکار هرمز را گامی در جهت ایجاد کاهش تنش های موجود در منطقه توصیف کرد و بر آمادکی ایران برای یافتن سازوکارهای اجرای ان با همه کشورهای منطقه تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان راه حل سیاسی و مذاکره بین جریانات مختلف یمنی را تنها راه خاتمه جنگ در یمن دانسته و از مذاکرات موجود بین دولت نجات ملی یمن و سایر طرف ها استقبال کرد.

عراقچی در پایان از نقش مثبت کویت در تحکیم عنصر گفت‌وگو در منطقه و تلاش های امیر کویت در همین ارتباط استقبال و قدردانی کرد.

آقای خالد جارالله قائم مقام وزارت خارجه کویت در این دیدار با استقبال از استمرار رایزنی‌های دو کشور، به روند تحولات منطقه اشاره کرده و بر اهتمام کشورهای عضو شورای همکاری به تلاش برای کاهش تنش ها تاکید کرد.

وی همچنین گفتگو را تنها راه حل مشکلات منطقه دانسته و بر لزوم توسعه مناسبات فیمابین تاکید کرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما